Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 839
piątek, 01 listopad 2013 11:06

Żużlowcy będą się ścigać na Jeziorze Maltańskim

Wprowadzone przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Banzai.pl Banzai.pl Banzai.pl

Na skutym lodem poznańskim Jeziorze Maltańskim w najbliższą sobotę 16 zawodników rywalizować będzie w międzynarodowych zawodach motocyklowych na lodzie "O Złote Koziołki". Gościem specjalnym imprezy będzie trzykrotny żużlowy mistrz świata Jason Crump.

Australijski żużlowiec przyleci do Poznania, by omówić kilka kwestii dotyczących nowego sezonu. Pojawi się jednak wyłącznie w roli kibica. Zawodnicy uprawiający klasyczny żużel raczej nie startują na lodzie. Wyjątkiem jest Grzegorz Knapp, najlepszy polski zawodnik w iceracingu, który jednocześnie rywalizuje na żużlowych torach drugiej ligi w barwach KSM Krosno.

Knapp, który jest też stałym uczestnikiem Grand Prix w wyścigach motocyklowych na lodzie, będzie jednym z 16 uczestników poznańskiej imprezy. Na Jeziorze Maltańskim zaprezentuje się dwóch innych Polaków - Mirosław Daniszewski oraz Paweł Strugała, który startuje na licencji szwajcarskiej. Swój udział potwierdzili m.in. Austriak Harald Simon i Holender Sven Holstein, którzy podobnie jak Knapp startują w cyklu GP. Obaj są głównymi faworytami poznańskiego turnieju.

Zawody "O Złote Koziołki" miały odbyć się przed rokiem. W przeprowadzeniu imprezy przeszkodziła odwilż, która stopiła lodową pokrywę Jeziora Maltańskiego. Teraz znów pojawiły się dodatnie temperatury, ale jak zapewniają organizatorzy, tym razem nie storpedują organizacji turnieju.

- Grubość lodu na jeziorze wynosi w tej chwili ok. 30 centymetrów i nie ma takiej możliwości, by w ciągu doby spadła nagle o 10 centymetrów. Naszym problemem jest w tej chwili zalegająca na tafli woda, która staramy się usunąć. Dla zawodników nie stanowi to żadnego zagrożenia. Wręcz przeciwnie, na takiej nawierzchni jeździ się szybciej, bezpieczniej i bardziej widowiskowo - powiedział promotor wyścigów motocyklowych na lodzie Paweł Ruszkiewicz.

Według regulaminu, do bezpiecznego przeprowadzenia zawodów minimalna grubość lodu na zbiornikach naturalnych powinna wynosić 20 centymetrów. - Są jeszcze inne zagrożenia - w trakcie wyścigów na tafli mogą pojawić się pęknięcia i będzie musieli przerwać zawody. Bezpieczeństwo zawodników jest tutaj najważniejsze - dodał Ruszkiewicz.

Źródło/Więcej: Interia.pl

Czytany 140 razy Ostatnio zmieniany sobota, 16 listopad 2013 12:11
Piotr Nowak

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis semper nulla. In in commodo nisl, sed posuere velit. Quisque vulputate nec mi eget ornare. Maecenas sed mollis nibh. Integer egestas mi id elementum scelerisque.

Więcej w tej kategorii: Adamek zmierzy się z Kliczką! »