piątek, 01 listopad 2013 10:14

"Adwokat": Gwiazdy u Ridleya Scotta

Wprowadzone przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Cameron Diaz i Penelope Cruz Cameron Diaz i Penelope Cruz thecounselormovie.com / materiały dystrybutora

Na podstawie powieści McCarthy'ego (ur. 1933) nakręcono już kilka filmów, m.in. "To nie jest kraj dla starych ludzi" (2007) Ethana i Joela Coenów - gdzie nagrodzoną Oscarem rolę psychopaty Antona Chigurha wykreował... Javier Bardem, "Drogę" (2009) Johna Hillcoata z Viggo Mortensenem i "Rącze konie" (2000) Billy'ego Boba Thorntona z... Penelope Cruz.

Tworząc tę postać, Cormac McCarthy, widział w prawniku bohatera tragicznego. "To porządny człowiek, który pewnego dnia postanawia zrobić coś złego. Wystarczy jeden błąd, by przekreślić dotychczasowe życie" - opowiadał pisarz. "Wielu ludzi błądzi, ale umierają ze spokojem, bo nigdy nie robili nic wbrew sobie. W przypadku Adwokata jest inaczej" - zaznaczył.

 

Według Fassbendera, zgubę na Adwokata ściąga jego pycha. "Wydaje mu się, że jest mądrzejszy niż w rzeczywistości. Kilkakrotnie ma okazję wyplątać się z interesu. Uparcie jednak powtarza, że wszystko gra, choć to nieprawda. Arogancja prowadzi go do zguby" - powiedział aktor.

Pozostałe postaci w filmie to: Laura - narzeczona Adwokata, Reiner - właściciel klubu nocnego, Westray - mężczyzna współpracujący z kartelem, z którym kontakty nawiązał Adwokat, oraz dziewczyna Reinera, Malkina.

Grana przez Penelope Cruz Laura to - jak podkreślają producenci thrillera - "jedyna w pełni niewinna bohaterka tej historii". Reiner, w którego rolę wcielił się Bardem - prywatnie mąż Cruz, jest natomiast tą osobą, która namawia Adwokata do udziału w szemranym interesie.

Podczas gdy Adwokat nosi idealnie skrojone garnitury od Armaniego, Reiner przez większość filmu ma na sobie ubrania Versace - lubi krzykliwy styl, nie rozstaje się z okularami przeciwsłonecznymi.

Przystojny, uroczy, bystry i pełen tajemnic - taki z kolei jest Westray (Brad Pitt), ostrzegający Adwokata przed tym, co go czeka. "Nie wiemy o nim nic, poza tym, że współpracuje z kartelem, z którym dogadał się Adwokat. Zawsze elegancko ubrany i szarmancki, Westray to współczesny dandys" - powiedział reżyser Ridley Scott.

Przeciwwagę dla niewinnej Laury stanowi w filmie demoniczna Malkina (Cameron Diaz), związana z Reinerem i będąca w tym związku stroną dominującą. "Reinerowi wydaje się, że panuje nad własnym życiem. Prawda jest natomiast taka, że Malkina ma nad nim pełną kontrolę. Jej silny charakter fascynuje go, ale i przeraża" - powiedział o relacjach tej dwójki Bardem.

 

Źródło/Więcej: Interia.pl

Czytany 142 razy Ostatnio zmieniany sobota, 16 listopad 2013 12:01
Piotr Nowak

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis semper nulla. In in commodo nisl, sed posuere velit. Quisque vulputate nec mi eget ornare. Maecenas sed mollis nibh. Integer egestas mi id elementum scelerisque.